Dlaczego Nordic Walking?

Aktywność fizyczna jest jednym z niezbędnych elementów, wręcz filarów budowania odporności. Jednym z rodzajów wysiłku fizycznego, który jest wskazany niemal każdemu, niezależnie od wieku i aktualnej kondycji jest spacer w „formule” Nordic Walking.

Wywodząca się ze Skandynawii dyscyplina zakłada aktywny marsz z pomocą charakterystycznych kijków, które pozwalają amortyzować chód, odciążać różne partie mięsi i stawów, a inne odpowiednio aktywizować. Dzięki używaniu kijków dynamiczny chód staje się optymalnie zdrowy.

Dlaczego? Kijki pomagają aktywizować różne partie ciała, które podczas normalnego chodu nie są aż tak aktywne. Nordic Walking polecany jest wszystkim, w tym osobom starszym – ponieważ, nie obciąża organizmu, który nie jest już tak wydolny jak u osób młodszych, a jest doskonałym sposobem na rozruch układu mięśniowego i kostnego, i co równie ważne – także układu oddechowego i krążenia.

Jak widać – warto wyposażyć się w dobrej jakości kijki Nordic Walking i po prostu zacząć maszerować – najlepiej wczesnym rankiem albo wieczorami (w warunkach miejskich), kiedy nie ma jeszcze albo już dużego ruchu samochodów, w związku z tym powietrze jest czystsze, a wędrowanie np. po alejkach parkowych pozwala z energią wejść w nowy dzień albo go zakończyć.

I Karnawałowy Marsz Nordic Walking

W Aleksandrowie Łódzkim i w okolicach można spotkać wiele osób, które w ten właśnie sposób trenują, dbając o swoją kondycję psychofizyczną. W związku z tym i w celu promowania tej aktywności zorganizowano I Karnawałowy Marsz Nordic Walking.

Wydarzenie odbędzie się 27 lutego 2022 toku. Zaprasza Grupa AleGazele. Początek marszu zaplanowano na parkingu w Chrośnie. Start o godzinie 9:00. Koniec marszu – o godzinie 13:00. Marsz odbędzie się na dystansie dziesięciu kilometrów.

Organizatorzy zaznaczają, że celem imprezy nie jest rywalizacja, ale zachęcenie do aktywności fizycznej i integracja osób, które są zainteresowane możliwością maszerowania w szerszym gronie, dlatego nie będzie pomiaru czasu.

Ponieważ mamy jeszcze karnawał – mile widziane będą akcenty nawiązujące do tego czasu. Można więc będzie przybyć na marsz w strojach karnawałowych i w karnawałowych maskach.

Grupa AleGazele i partner akcji, czyli Aleksandrowskie Forum Społeczne, zapowiadają również, że na uczestników będzie czekał poczęstunek oraz różne niespodzianki.

Chcesz rozpocząć swoją przygodę z Nordic Walking. Zapoznaj się z artykułem w serwisie Bezprzerwy.pl.