Kto zostanie Sportowcem Roku 2021?

Trwa dziewiąta edycja Plebiscytu na Sportowca Roku Aleksandrowa Łódzkiego 2021. Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 7 stycznia 2021 r. Głosy można oddawać w kilku kategoriach. Są to: Najlepszy Sportowiec, Najlepszy Sportowiec Młodzieżowy, Drużyna, Trener, Sportowa Impreza i Klub Fitness Roku.

Zgodnie z regulaminem plebiscytu każda osoba biorąca udział w głosowaniu może oddać po jednym głosie na kandydata z wszystkich kategorii. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem specjalnego serwisu internetowego – Sportowiec.aleludzki.pl.

Największym zainteresowaniem cieszy się kategoria Młodzieżowy Sportowiec Roku Aleksandrowa Łódzkiego. Do wyboru w ramach tej kategorii głosujący mają aż jedenastu kandydatów. Po kilku kandydatów reprezentuje pozostałe kategorie.

O tym jakie wydarzenia sportowe zostaną zakwalifikowane do kategorii Sportowa Impreza Roku zdecydowała kapituła konkursowa.

Głosowanie trwa

Zainteresowani udziałem w plebiscycie kibice lokalnych drużyn oraz sportowców wyróżniających się w regionie, mogą brać udział w głosowaniu do 13 lutego 2022 roku. Oprócz jednego z jedenastu kandydatów na Młodzieżowego Sportowca Roku 2021, mogą również wybrać jednego z pięciu kandydatów w kategorii Sportowca Aleksandrowa 2021 r.

W najliczniejszej kategorii (drużyn) kandydatów do tytułu w tegorocznej edycji plebiscytu jest łącznie pięć. Każdy z klubów działających na terenie miasta mógł zgłosić do plebiscytu tylko jeden zespół.

Głos można również oddać na jednego z pięciu nominowanych w kategorii Trener Roku 2021 r. w Aleksandrowie Łódzkim oraz na Imprezę Sportową 2021 r. Do plebiscytu zgłoszono ostatecznie dziesięć imprez.

W tym roku można także zagłosować na działające w roku ubiegłym na terenie miasta kluby fitness.

Więcej informacji o plebiscycie – m.in. w serwisie internetowym miasta.