To już trzydzieści lat Orkiestry!

W 2022 roku mija dokładnie trzydzieści lat od inauguracji najpopularniejszego wydarzenia charytatywnego w Polsce, prawdopodobnie największej lub jednej z największych akcji tego rodzaju na świecie.

Niezależnie od zmian i przetaczających się przez Polskę problemów, społecznych i gospodarczych – Orkiestra zawsze grała i tak będzie również w tym roku.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy była zawsze swego rodzaju „podsumowaniem” okresu świąteczno-noworocznego. Finał odbywał się tradycyjnie w styczniu i w roku 2022 zagra także w tym miesiącu.

Jubileuszowy, 30. Finał WOŚP, odbędzie się w niedzielę, 24 stycznia 2022 r. To już zatem najwyższy czas na ogłaszanie różnych inicjatyw, które będą towarzyszyć akcji. Nie inaczej jest również w Aleksandrowie Łódzkim.

Organizatorzy zadbają o to, żeby trzydziesty finał był szczególny. Co się będzie działo w ostatni weekend stycznia w Aleksandrowie?

Koncerty, aukcje, niespodzianki

W całej Polsce 24 stycznia br. odbędą się różne imprezy pod znakiem WOŚP. Będą to m.in. wydarzenia sportowe, koncerty oraz aukcje – jak zwykle – można się spodziewać wielu niespodzianek, szczególnie w tym roku – trzydziestolecie akcji charytatywnej zobowiązuje!

W Aleksandrowie ogłoszono właśnie jedno z wydarzeń. Będzie to zbiórka rzeczy osobliwych, które następnie trafią na aukcję charytatywną.

Nie muszą to być jedynie rzeczy, ale również usługi i inne ciekawe pomysły, które mają szansę na to, że zostaną zauważone i… zlicytowane.

Co można wystawić na aukcji? Dużym zainteresowaniem zawsze cieszy się rękodzieło artystyczne, np. własnoręcznie wykonana biżuteria, obrazy, przedmioty o charakterze kolekcjonerskim, vouchery na różne usługi, bony itp.

Aukcja odbędzie się w Internecie, na Allegro.

Kwota z aukcji zasili całą pulę, która zostanie zebrana podczas imprez towarzyszących oraz przez grupę niemal dwustu wolontariuszy.