„Zdrowo i bezpiecznie w mieście”

Nowy rok rozpoczął się kilka tygodni temu i jest to już ten czas, kiedy zaczyna się realizacja projektów, które uzyskały aprobatę w ramach miejskich budżetów obywatelskich. Nie inaczej jest w Aleksandrowie Łódzkim, gdzie ruszył właśnie jeden z takich programów.

Ze środków Aleksandrowskiego Budżetu Obywatelskiego sfinansowano m.in. program „Zdrowo i bezpiecznie w mieście”, który oferuje zajęcia ogólnorozwojowe dla różnych grup wiekowych.

Z bogatego programu mogą korzystać zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Oferowane są zajęcia z samoobrony, sportów walki oraz pomoc psychologiczna.

Nie zawsze pamiętamy o tym, że za dobrą kondycję organizmu odpowiadają nie tylko „kwestie” fizyczne, ale również psychiczne i duchowe. O ile dbanie o sprawność fizyczną wydaje się bardziej powszechne, o tyle nie zawsze poświęcamy tyle uwagi, ile powinniśmy – problemom natury psychicznej.

Bez aktywności fizycznej, dobrze zbilansowanej diety i dobrostanu umysłowego trudno mówić o zdrowiu i prawidłowym funkcjonowaniu w życiu prywatnym i społecznym – dlatego warto zadbać o swoją kondycję psychofizyczną.

Sporty walki dla każdego?

W ramach programu „Zdrowo i bezpiecznie w mieście” można m.in. poznać podstawowe techniki typowe dla sportów walki. Myślisz, że nie jest to oferta dla Ciebie? Nic bardziej mylnego – ćwiczenia stosowane w treningach tego typu pozwalają rozwinąć wiele funkcji istotnych dla budowania kondycji, zarówno fizycznej i psychicznej. Podobnie jak bardziej popularna – samoobrona.

Warto zapisać się na takie zajęcia i spróbować, czy jest to „coś” dla nas. Teraz mieszkańcy Aleksandrowa mają niepowtarzalną okazję do tego, żeby podjąć decyzję i rzeczywiście rozpocząć swoją przygodę z tymi coraz popularniejszymi dyscyplinami sportowymi.

Budowaniu motywacji w sporcie i nie tylko służyć mają również oferowane w ramach programu warsztaty psychologiczne. Zajęcia będą także dotyczyły bardzo ważnej dla dzieci kwestii powrotu do szkoły po trudnym okresie nauczania zdalnego. Uczestnicy warsztatów będą także mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat tak istotny, jak zwiększenie bezpieczeństwa w Internecie.

Program jest realizowany m.in. w aleksandrowskich szkołach. Więcej informacji na temat projektu można znaleźć m.in. w serwisie internetowym Miasta Aleksandrowa.