Ostatnia impreza z cyklu Plan B w Aleksandrowie

Wakacje 2021 powoli przechodzą do historii. W Aleksandrowie Łódzkim dwa miesiące lata należały do wyjątkowo aktywnych i udanych. W dużym stopniu dzięki popularnemu cyklowi imprez Plan B „Lato w Aleksandrowie Łódzkim”.

Kolejne weekendy lata wypełniały koncerty, występy popularnych kabaretów, komików, wspólne zabawy, adresowane do przedstawicieli różnych pokoleń. W najbliższy weekend odbędzie się ostatnia już impreza z tej serii.

Jak przystało na wydarzenie wieńczące cały cykl – będzie ono szczególnie świąteczne. Ma to być podsumowanie gorącego i inspirującego lata, ale jednocześnie zastrzyk energii na kolejne miesiące, gdy jesienno-zimowa aura nie będzie nas już rozpieszczać.

Sobota i niedziela upłyną zatem w Aleksandrowie na atrakcyjnej zabawie dla całych rodzin. W mieście zagoszczą m.in. rycerze, muszkieterowie, rzemieślnicy i… kolory. Właśnie w Aleksandrowie odbędzie się zdobywający sobie coraz większą popularność festiwal kolorów. A to tylko niektóre z atrakcji, które przygotowano z myślą o niebanalnym pożegnaniu wakacji.

Festiwal, pokazy, zabawy i dobra muzyka

Program ostatniego wakacyjnego weekendu w Aleksandrowie Łódzkim przedstawia się bardzo obiecująco – i to zarówno dla dzieci, jak i starszych uczestników imprezy Plan B „Lato w Aleksandrowie Łódzkim”.

W sobotę na MOSiRze zagoszczą przybysze z dawnych wieków – rycerze, rękodzielnicy i muszkieterowie, którzy zaprezentują różne techniki walk i tajemnice niegdysiejszego rzemiosła. Będzie to lekcja historii na żywo, szczególnie atrakcyjna dla dzieci i młodzieży, chociaż pokazy walk rycerskich i musztry są tak widowiskowe, że przyciągają zainteresowanie wszystkich.

Swój kunszt zaprezentują nie tylko wielbiciele historii, ale również strażacy (w ramach pokazów strażackich). Sobota upłynie także pod znakiem popularnego bubble show, pokazów żonglerki i zabaw historycznych dla dzieci.

Na niedzielę zaplanowano zabawę w feerii barw, czyli Festiwal Kolorów HOLI, równie atrakcyjna będzie zabawa znana jako Mega Piana. Przygotowano też bogaty program animacji dla najmłodszych, pokazy strażackie oraz koncert popularnego zespołu PLATEAU (o godzinie 16:00).

Początek zabawy w sobotę i w niedzielę – o godzinie 13:00. Imprezę zakończy spektakularny pokaz Festiwalu Kolorów HOLI, o godzinie 18:45.