Dzień Zdrowia i Urody

Nadeszła długo oczekiwana przez większość z nas pora roku, a wraz z nią nowa energia, która również większości z nas się udziela. Niestety, okazuje się, że nie wszyscy jesteśmy przygotowani kondycyjnie na to, żeby tę wiosenną energię odbierać i dzięki niej odnawiać swoje siły fizyczne i duchowe.

Długie zimowe tygodnie zazwyczaj wpływają negatywnie na różne aspekty naszego funkcjonowania, co wiąże się np. z częstszym przebywaniem w domach, mniejszą aktywnością fizyczną i nie najlepszą dietą – to wszystko powoduje, że czujemy się ociężali i wbrew pozorom wykonanie pierwszych kroków prowadzących do prozdrowotnych zmian wcale nie jest najłatwiejsze.

Dzięki takim inicjatywom jak Dzień Zdrowia i Urody, który odbędzie się 10 kwietnia br. w Aleksandrowie Łódzkim – na terenie Sportowej Szkoły Podstawowej – łatwiej będzie nam wejść w nową porę roku i postawić bardziej na zdrowie.

W ciągu kilku godzin można będzie zadbać nie tylko o zdrowie, ale również o urodę. Organizatorzy spotkania są przekonani, że na dobre samopoczucie składa się wiele aspektów, również takich jak moda… Dlatego podczas Dnia Zdrowia i Urody nie zabraknie także konsultacji ze specjalistami zajmującymi się i tym aspektem naszego życia.

O zdrowiu i urodzie – w atrakcyjnej formule

Wydarzenia takie, jak Dzień Zdrowia i Urody, mają na celu promocję zdrowego stylu życia, a na taką postawę składa się wiele aspektów, nie tylko stricte zdrowotnych, ale również tych, które dotyczą dobrego samopoczucia, czyli tego, co popularnie nazywamy czuciem się dobrze „we własnej skórze”.

10 kwietnia, od godzin popołudniowych, w Aleksandrowie Łódzkim można będzie m.in. skorzystać z różnych badań, w tym mammografii, z konsultacji fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Można również będzie zbadać słuch, a to nie wszystko.

Na profesjonalne porady będą mogły również liczyć osoby zainteresowane przeżywającą obecnie renesans, medycyną naturalną.

Dzień Zdrowia i Urody nie mógłby się także odbyć bez porad dietetycznych – jak wiadomo po zimie – wielu z nas chce nie tylko zgubić zbędne kilogramy, ale również rozpocząć nowy , zdrowszy plan dietetyczny, żeby poczuć się lżej.

Panie będą mogły się zapoznać z najnowszymi trendami w wizażu i w modzie. Z pewnością dużym zainteresowaniem będą się także cieszyły warsztaty, w ramach których można się będzie nauczyć metod wytwarzania naturalnych kosmetyków.

Atrakcyjnym „podsumowaniem” imprezy będzie koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza.