W dniu 1 grudnia, piątkowym porankiem, Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Kujawskim stała się szczęśliwym odbiorcą dwóch interaktywnych monitorów. Te zaawansowane technologicznie urządzenia ofiarował placówce Krzysztof Szczucki, pełniący obowiązki Ministra Edukacji. Zasugerowano, że głównym zastosowaniem nowego sprzętu będą lekcje języka polskiego. Taki dar stanowi duże wyróżnienie zarówno dla szkoły, jak i dla całego miasta.

Piątkowe spotkanie z Ministrem Szczuckim zaowocowało nie tylko wręczeniem Szkole Podstawowej nr 3 dwóch najnowszych monitorów interaktywnych, ale również okazało się źródłem radości i satysfakcji. Monitory te są wyposażone w specjalistyczne pióra dotykowe, umożliwiające uczniom prowadzenie notatek bezpośrednio na ekranie, które mogą być następnie zapisywane na nośnikach USB. Każde z tych urządzeń dysponuje pamięcią wewnętrzną o pojemności 32 GB oraz dodatkowym portem USB-C.

Interaktywne monitory znajdą zastosowanie głównie podczas zajęć z języka polskiego, w dwóch specjalnie wyznaczonych do tego klasopracowniach. Dyrektor szkoły, Dorota Kowalska, nie ukrywała swojego zaskoczenia i radości z takiego wyróżnienia. Wspominała o telefonie od burmistrza miasta, który poinformował ją o możliwości wyboru sprzętu do przekazania przez ministerstwo. Po konsultacjach z nauczycielami podjęto decyzję o wyborze interaktywnych monitorów.

Monitory te mają zastąpić tradycyjne tablice interaktywne, które dotychczas były jedynym dostępnym narzędziem technologicznym w klasach, wprowadzając tym samym szkołę na nowy poziom edukacyjnego zaawansowania technologicznego.