Aspirant Michał Fischer, pełniący służbę dzielnicowego w Aleksandrowie Kujawskim, zdołał przerwać próbę kradzieży dokonywaną przez 41-letniego mieszkańca Grudziądza. Mężczyzna próbował wyjść ze sklepu nie płacąc za towary o łącznej wartości przekraczającej 2 tysiące złotych. Wobec złodzieja może zostać przewidziane nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Incydent miał miejsce w ostatni piątek, czyli 1 grudnia. Aspirant Fischer, mający wolne od obowiązków służbowych, przebywał w tym czasie w jednym z lokalnych sklepów. Tam zauważył klienta, który próbował niepostrzeżenie wynieść pełen koszyk produktów.

Kiedy mężczyzna ominął kasy i opuścił sklep nie regulując należności za produkty, aspirant Fischer podjął natychmiastowe działanie. Wybiegając za nim na zewnątrz, ujawnił swoją tożsamość i zatrzymał 41-latka, mimo że ten początkowo stawiał opór. – relacjonuje asp. Marta Błachowicz, pełniąca funkcję oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Dzielnicowy zdołał przetransportować złodzieja do jednego z pomieszczeń sklepowych i powiadomił o zaistniałej sytuacji dyżurnego komendy, który natychmiast wysłał na miejsce patrol. – Zostały odzyskane skradzione artykuły spożywcze i chemiczne o wartości bliskiej 2300 złotych, które następnie zostały zwrócone na sklepowe półki – dodaje asp. Błachowicz.