Aktywne społecznie grono rolników z powiatu aleksandrowskiego planuje przeprowadzić następną akcję protestacyjną. Istotne utrudnienia, które będą wynikały z tych działań, odczują nie tylko lokalni mieszkańcy, ale także wszyscy korzystający z drogi krajowej o numerze 91. Zaplanowano, że protest ma mieć miejsce na początku marca, dokładnie 5 i 6 dnia tego miesiąca, a jego działania potrwają również w godzinach nocnych.

Przystąpienie do kolejnej akcji protestacyjnej przez rolników z powiatu aleksandrowskiego ma rozpocząć się we wtorek, piątego dnia marca. Przewiduje się duże utrudnienia na drogach, które będą miały miejsce również podczas nocy. Zakończenie protestu planowane jest na środę, szóstego marca, około godziny 16.

– Decyzja o podjęciu kolejnego protestu była dla nas niełatwa, jednak obecna władza nie pozostawia nam innego wyboru – tłumaczą rolnicy. – Biorąc udział w proteście nie walczymy tylko o nasze prawa, ale również chcemy zwrócić uwagę konsumentów na problem, który dotyczy pochodzenia produktów dostępnych w sklepach i supermarketach. Niestety, nie zawsze są to towary z polskiej wsi – dodają gospodarze.