Emocje sportowe – nie tylko przed telewizorem

Przed nami kolejne emocje sportowe – i nie chodzi tu tylko o zbliżające się wielkimi krokami igrzyska olimpijskie, ale o kolejną edycję cieszącego się dużą popularnością wyścigu kolarskiego Masters, rozgrywanego o Puchar Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi. Wyścig rozgrywany będzie w ramach cyklu „Klasyków Ziemi Łódzkiej”.

Organizatorem imprezy jest Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim.

Głównym celem wydarzenia jest propagowanie aktywności fizycznej, popularyzacja kolarstwa, turystki oraz zdrowego stylu życia.

Kto może wziąć udział w wyścigu?

W zawodach mogą wziąć udział zarówno dorośli, jak i dzieci, dla których wytyczone zostaną krótsze trasy. Wyścig juniorów odbędzie się w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy 1-3, 4-6 oraz 7-8. Początek wyścigu dla dzieci o godzinie 10:00.

Warunkiem dopuszczenia do zawodów będzie posiadanie sprawnego roweru oraz kasku.

Główna trasa wyścigu liczy 27,5 km. Start i meta – na terenie MOSiR. Wyścig klasyczny rozpocznie się punktualnie o godzinie 12:00.

Zapisów można dokonywać jeszcze w sobotę, 24 lipca br. Wystarczy zgłosić się do Biura Zawodów.

W wyścigu mogą wziąć udział zawodnicy licencjonowani (posiadający aktualne badania lekarskie i wymagane ubezpieczenia: OC i NW) oraz amatorzy, od których organizator wymaga własnoręcznie podpisanego oświadczenia o stanie zdrowia, braku przeciwskazań do uczestniczenia w imprezie i posiadaniu aktualnego ubezpieczenia.

Więcej informacji dotyczących imprezy można znaleźć w regulaminie wyścigu na stronie: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/regulaminy/regulamin_6248.pdf.

Kolejny wyścig z cyklu „Klasyków Ziemi Łódzkiej” odbędzie się 14 sierpnia 2021 r. w Zduńskiej Woli.