Do zdarzenia doszło na początku marca 2023 roku w Aleksandrowie Łódzkim. Do domu jednorodzinnego zapukali złodzieje podający się za policjantów. Obezwładnili domowników i zaczęli plądrować pomieszczenia. Nie wiedzieli, że dom jest okrążony przez prawdziwych funkcjonariuszy prawa!

Złodzieje podający się za policję i agentów CBŚ wpuszczono do tego domu bez problemu. Jednak gdy tylko zamknęły się za nimi drzwi wejściowe, złodzieje obezwładnili mieszkańców zabierając im telefony komórkowe tak, aby nie mogli zadzwonić po pomoc. Nie spodziewając się niebezpieczeństwa, przeszukiwali dom w poszukiwaniu złota drogiej elektroniki i pieniędzy.

Szajkę złodziei – recydywistów od wielu miesięcy obserwowała jednak prawdziwa policja, która przyjechała za nimi na miejsce zdarzenia. Kiedy nic nie podejrzewający złodzieje zajęci byli plądrowaniem domu, brygada antyterrorystyczna już ściągała ich z pozycji. Złodzieje zostali przetransportowani wprost do więzienia, gdzie będą oczekiwali na wyrok. Grozi im do 15 lat za kratkami.