Świętuj andrzejki na sportowo i wspomóż ważny cel!

Już za kilka dni andrzejki. Choć tradycje andrzejkowe zazwyczaj kojarzone są np. z laniem wosku i innymi zabawami ludowymi, to dziś nie zawsze można je „uskuteczniać” podczas większych imprez.

Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, żeby zorganizować andrzejki alternatywne, czyli na świeżym powietrzu i w zdrowym duchu – na sportowo.

A jeśli sport można dodatkowo połączyć z ważnym celem charytatywnym i realnie komuś pomóc – warto skorzystać z zaproszenia, jakie do wszystkich mieszkańców Aleksandrowa wystosowali organizatorzy „Andrzejkowego biegu dla Andrzeja”.

Już 28 listopada br., czyli w najbliższą niedzielę, w Aleksandrowie Łódzkim odbędzie się bieg, dzięki któremu możliwe będzie zebranie funduszy na zakup wózka inwalidzkiego dla Andrzeja Maciejewskiego, znanego aleksandrowskiego społecznika, od lat angażującego się w lokalny sport, który mimo własnej trudnej sytuacji, nie pozostaje bierny i nadal wspiera wiele istotnych celów społecznych swoją pracą.

Lubisz biegać? Chcesz pomóc? Weź udział w biegu! Każdy „wybiegany” kilometr zostanie przeliczony na pieniądze, za które zakupiony zostanie nowy wózek dla pana Andrzeja.

Co zrobić, żeby wziąć udział w biegu?

Bieg rozpocznie się o godzinie 10.00. Organizatorami tego szczególnego wydarzenia są: Aleksandrowskie Forum Społeczne, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Aleksandrowie Łódzkim.

Patronat nad biegiem przyjął burmistrz Jacek Lipiński, który wraz z radnymi został też sponsorem akcji. Samorządowcy zapłacą za każdy kilometr biegu, w ten sposób wspierając główny cel imprezy.

Temu będzie również służyć wpisowe w wysokości 20-25 zł. Uczestnicy, oprócz niewątpliwej satysfakcji z udziału w wydarzeniu charytatywnym otrzymają poczęstunek, a ci, którzy osiągną najlepsze wyniki – medale oraz puchary.

Do udziału w specjalnym biegu andrzejkowym zaproszeni są biegacze „tradycyjni” oraz osoby, które preferują dynamiczne spacery z kijkami Nordic Walking.

Początek biegów zaplanowano na godzinę 10:15. Ruszy wówczas bieg w… kaloszach, natomiast bieg główny rozpocznie się piętnaście minut później.

Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, takich jak wróżby andrzejkowe i wspólne grillowanie.